اقدامات اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران برای کنترل فشار خون

کنترل فشارخون

۲۳ تیر ۱۳۹۸ | ۱۵:۴۴ کد : ۸۷۹۰ اخبار
تعداد بازدید:۹۳۸
اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران، همزمان با برنامه کشوری کنترل فشار خون که از ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ آغاز شده است، به مدت یکماه تیمی را برای سنجش فشار خون همکاران دانشگاهی به دانشکده ها و پردیس های مختلف اعزام می‌کند.
کنترل فشارخون

مسعود شفیعی نیا، معاون اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران با اعلام این مطلب گفت: «اعزام تیم به دانشکده‌ها و پردیس‌ها از تاریخ ۲۷ خردادماه ۹۸ با حضور دکتر حسن به نژاد، معاون دانشجویی دانشگاه تهران و دکتر یوسف مقدس، مدیر کل بهداشت و درمان دانشگاه از پردیس علوم آغاز شده است و این تیم‌ها فراخور جمعیت دانشکده‌ها و پردیس‌ها، چند روز در واحدها مستقر و نسبت به کنترل فشار خون افراد مراجعه کننده اقدام می‌کنند».
معاون اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه در خصوص اقدامات آموزشی مرکز بهداشت در این رابطه گفت: «این مرکز همچنین با همکاری مرکز آموزش‌های ضمن خدمت کارکنان، کارگاه آموزشی فشار خون را در تاریخ ۲۷ خردادماه ۹۸ برای کارکنان در تالار امیر کبیر برگزار کرد».
وی افزود: «فشار خون بالا، عامل تعداد زیادی از بیماری‌ها، ناتوانی‌ها و عوارضی مانند سکته‌های قلبی، مغزی و بیماری‌های کلیوی است که می‌تواند گریبانگیر افراد شود و شخص را دچار عوارض بعدی کند. فشار خون بیماری تقریباً خاموشی است و تقریباً تا زمانی که عوارض آن حاد نشود، شخص متوجه آن نمی‌شود و می‌تواند اثرات جبران ناپذیری را روی بدن فرد بگذارد».
معاون اداره کل بهداشت و درمان دانشگاه تهران در ادامه گفت: «بنابراین باید قبل از رسیدن به این مراحل، کنترل فشار خون از سنین قبل از ۳۰ سال یا حتی پایین‌تر صورت گیرد و به محض تشخیص فشار خون افراد آن را کنترل کرد».
 


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.